Kde soudruzi ze stream.cz udělali chybu

S velkou slávou přišel před 2 dny redesign stream.cz. Osobně se mi nové stránky líbí, ikdyž jsem slyšel od kolegů i opačný názor. Třeba to, že jsou nedomyšlené, uživatelsky neotestované a na co že mají ty oční kamery v Seznamu, když je určitě nepoužili.

Jediné co mě zarazilo na plné čáře a nechci být urýpaný, je zachování starých adres. Chápu, že se to může stát, ale jedničce na českém trhu a u projektu, který těch odkazů z googlu a jiných stránek má mraky?

Nehledě na to, že k tomuto účelu má asi sloužit old.stream.cz.

EDIT: Jen co jsem seznam_cz napsal na twitter a dopsal tento článek, je vše opraveno. Kluci, jste rychlí… 

Stále staré adresy nefungují dobře. Třeba http://www.stream.cz/peklonataliri/838729-tradicni-ceske-potraviny způsobí chybu. Je zřejmé, že rewrity jsou podle ID videa, které se po migraci na novou verzi změnilo. Zde důkaz (jak poznamenal vtipně kolega Bedřich Hovorka na mém FB) http://www.stream.cz/od-sousedu/838729-nemecke-fekal-porno Žádné HTTP 302 nebo 404, natvrdo chyba…

A nyní nově zde http://www.stream.cz/porady/peklonataliri nefunguje ani jeden odkaz na video. Tedy přechod na video zatočí kolečkem a ukáže seznam pejska…

peklo

google_hledani

 

stream

 

 

Comments (2)

Bedrich HovorkaŘíjen 18th, 2013 at 04:35

Bohuzel se tahle tenhle zpusob delani nice url bezmyslenkovite prejima ze sluzby na sluzbu. A protestovat proti tomu je jedine, co se proti tomu da delat:
http://www.sdovolena.cz/detail-zajezdu/treti-rise/norimberk-vylet-na-sjezd-nsdap/238850

Starou url to samozrejme najde jako prvni i v jejich „vlajkove lodi“ fulltextovem vyhledavaci.
http://search.seznam.cz/?q=peklo+na+taliri

Bedrich HovorkaŘíjen 18th, 2013 at 07:44

Predpokladam vsak, ze si to s tema novejma ideckama urcite jeden a snad i vice lidi z vyvojaru v Seznamu predem uvedomil. Bohuzel to nekdo nahore povazoval za nepodstatne a tudiz by si to mel nyni vyzrat.

Leave a comment

Your comment